Przejdź do strony głównej Zarejestruj się Kalendarz Lista użytkowników Członkowie Teamu Szukaj Często Zadawane Pytania
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO Spodnie » Witamy gościa [Zaloguj się|Zarejestruj się]
Ostatni Post | Pierwszy Nieczytany Post Drukuj | Dodaj Temat do Ulubionych
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Przeskocz na dół strony Spodnie 2 Ankieta - średnia ocena: 5,50
Autor
Post « Poprzedni Temat | Następny Temat »
Hacillar
Newbie


Data rejestracji: 07-05-2024
Postów: 3
Klan: KończmyHerbatkę
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia S

Text Spodnie Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Dobry wieczór wszystkim,

zastanawia mnie od jakiegoś czasu (podczas czyszczenia zbrojowni po pielgrzymkach szczególnie) jedna rzecz, mianowicie proporcje w jakich wypadają poszczególne części ekwipunku a już najbardziej tytułowe spodnie.

Nie robiłem jeszcze dokładnych obliczeń oraz ograniczam się do krótkiego doświadczenia w grze (startowałem pierwszego dnia 8go sezonu Nekro) ale doszedłem do wniosku że w grze wypada bardzo mała ilość spodni w proporcji do pozostałych części ubioru. Zupełnie jakby w świecie postapo był problem z deficytem dolnej części garderoby Big Grin

Może to tylko u mnie tak ciężko znaleźć jakiekolwiek portki w tym post-apokaliptycznym świecie, ale średnio na 100 przedmiotów które wypadają 50 to sztylety, 25 to kaski i czapki, 10 koszul, 10 łuków, spluw i toporów, 3 amulety, 1 pierścień i ewentualnie jakiś spodnie (liczby tylko trochę zaokrąglone). Kończy się to tym, że nie idzie uzbierać zestawu, bo czapkę i zbroję się ma w miarę w porządku, spodnie jakiekolwiek, byleby były albo wcale.

Wydaje mi się, że to może być związane z tym, że bazy dla hełmów, zbroi czy sztyletów jest więcej (10 dla każdego) a spodni raptem 4 (1 mniej niż amuletów). Nie wiem jak są ustawione szanse na dropa, ale widać, że nie ma dopasowanego zakresu/spektrum.

Nawet nie trzeba wymyślać żadnych nowych fartuchów czy spandexów. Np. Jakby wprowadzić w system 2-3 rodzaje szortów (szorty a, b i c) pokryłoby się to z czapką, kapeluszem i kominiarką. 2-3 rodzaje spodni załatwiłoby kamizelkę, marynarkę i smoking i tak dalej. Nie trzeba wymyślać nowych nazw, grafik ani statystyk. Chyba, że jest taka opcja, to chętnie pobiegałbym w dresach, dżinsach lub bojówkach, dla pań leginsy i ogrodniczki, dla weebów może hakama i będzie razem z szortami, spodniami, spódnicą i kiltem 10 baz, czyli tyle co dla nakryć głowy i górnej części garderoby.

Przy okazji można by też poprawić straszną sytuację z biżu. Może wypadać rzadziej od ubrania, ale można by dodać jeszcze jeden typ pierścionka (pierścionek a i b) i bransoletki, żeby wyrównać chociaż trochę szanse ma dropa z amuletem (uzyskać chociaż ratio 1-1 z amuletem, a nie że na 7 amuletów wypadają 2 ringi). Obecnie tworzy to dziwny rynek popytu i podaży, gdzie pomimo, że trzeba zapełnić 2x więcej miejsc ringami, to wypadają one 3-4x rzadziej.

Dziękuję za dotarcie do końca wypowiedzi i życzę dobrej nocy/miłego dnia Smile
07-05-2024 23:08 Hacillar jest offline Szukaj postów użytkownika: Hacillar Dodaj Hacillar do Listy kontaktów
Labrusca
Lord


Data rejestracji: 17-08-2011
Postów: 336
Rasa w grze: Kultysta
Kraina: Necropolia IX; Necropolia S

Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Podejrzewam, że w grę wchodzi tylko zmiana ceny podstawy, bo każde inne rozwiązanie wywali w kosmos drabinkę łączenia na morii, albo kucie epików na nekro.
Niemniej chętnie przyjąłbym bardziej wyrównany drop względem ilości poszczególnych rodzajów.
08-05-2024 21:29 Labrusca jest offline Szukaj postów użytkownika: Labrusca Dodaj Labrusca do Listy kontaktów
Hacillar
Newbie


Data rejestracji: 07-05-2024
Postów: 3
Klan: KończmyHerbatkę
Rasa w grze: Ssak
Kraina: Necropolia S

Autor tematu Temat rozpoczęty przez Hacillar
Odpowiedź na Posta Odpowiedź z cytatem Edytuj/Usuń Posty Zgłoś Posta do Moderatora       Przeskocz na górę strony

Nie wiem jak to działa na Morii bo nie grałem, ale zastanawiam się czy na Nekro nie pomogłoby trzymanie się drabinki A i B - czyli szorty A ulepszane by były w spodnie A itd, a spodnie B ulepszane by były w spódnicę B. Można by wtedy dodać tylko jeden rodzaj spodni żeby uzyskać 10 baz, albo nawet nie dodawać, bo 8:10:10 (spodnie:zbroja:czapka) to zawsze lepiej niż 4:10:10
Dla rozróżnienia A i B, żeby nie bawić się w szczegóły można im w obrazkach trochę kolory pozmieniać.
Oczywiście docelowo najchętniej dodałbym dresy, leginsy, dżinsy itd. ale na razie kombinuję opcję minimum Big Grin
09-05-2024 20:41 Hacillar jest offline Szukaj postów użytkownika: Hacillar Dodaj Hacillar do Listy kontaktów
Struktura drzewiasta | Struktura tablicy
Przejdź do:
Zamieść nowy temat Odpowiedz na Post
Oficjalne Forum Blood Wars » Blood Wars » System gry » NECRO Spodnie

Oprogramowanie Forum: Burning Board 2.3.6, Opracowane przez WoltLab GmbH